بع نوشته ها
از گوسفند بودن گریختم اما گرگ نیز نخواهم شد 
قالب وبلاگ

خیلی وقتها پیش می‎آید که در word می‎خواهیم شماره گذاری را از صفحه خاصی شروع کنیم یا چند نوع شماره گذاری برای صفحات مختلف داشته باشیم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. هرنوع شماره گذاری قبلی را حذف کنید.
 2. مکان نمای تایپ را به انتهای صفحه‎ای که می خواهید شماره گذاری از صفحه بعد از آن شروع شود ببرید.
 3. از تب  Page Layout بر روی گزینه Breaks کلیک کنید و از زیر منوی آن Next Page را انتخاب کنید و به این ترتیب شما یک قسمت جدید ایجاد کرده‎اید. 
 4.  بدون دستکاری چیزی از منوی بالای صفحه بر روی گزینه Link to Previous که در حالت انتخاب است کلیک کنید تا به صورت غیرفعال شده در بیاید (اکنون ارتباط صفحات قبلی و صفحات بعدی مقاله شما قطع گردیده است)
 5. اکنون از تب Insert بروی Page Number رفته و محل نمایش شماره صفحات را انتخاب کنید. (اگر قصد دارید شماره صفحه در وسط و پایین تمام صفحات قرار گیرد گزینه Bottom of Page و Plain Number 2  را انتخاب کنید)

توجه داشته باشید که با تکرار مراحل 2و3و4 می‎توانید قسمت بندیهای متعددی ایجاد نمایید و سپس برای هر یک نوعی از سربرگ و زیرنویس (header/footer) یا شماره گذاری ایجاد نمایید.

پ.ن1:

گاهی پیش می‎آید که قسمت بندیهای پیاپی باعث سردرگمی و به هم ریختگی می‎شود که در این صورت باید طبق روش زیر آنها را حذف کرد.

 1. از سربرگ Home به کادر گروه Paragraph بروید و از این کادر گروه بر روی دکمه Show/Hide که برای نشان دادن علائم تشکیل دهنده پاراگراف، بندها و نمادهای مخفی در سند می‎باشند کلیک کنید و یا از میانبر Ctrl+* استفاده نمایید.
 2. Section Break ی که قصد حذف کردن آن را دارید بیابید و مکان نمای چشمک‎زن ماوس را به قبل از این Section Break ببرید. این کار با کلیک قبل از آن انجام می‎شود.
 3. با فشردن کلید Delete از روی صفحه کلید (کیبورد) براحتی Section Break مورد نظر خود را حذف نمایید اما متأسفانه برای حذف چندین Section، باید یک به یک اقدام به حذف آنها نمایید.
 4. در پایان مجددا نمایش نمادهای مخفی را غیر فعال کنید.

پ.ن2:

اگر بخواهید همه سکشن‎های یک سند را حذف کنید راحت‎ترین روش به صورت زیر است.

 1.  بروی تب Home رفته و سپس Replace را انتخاب نمایید.
 2. روی تب  More>>  کلیک کنید تا باز شود.
 3. درون کادر Find what کلیک کنید.
 4. اکنون روی دکمه Special کلیک و گزینه Section Break  را انتخاب نمایید.
 5. روی دکمه Replace All کلیک نمایید.

[ چهارشنبه 12 خرداد 1395 ] [ 10:56 ق.ظ ] [ کلاهزرد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آرشیو مطالب

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 226177